Дорожня розмітка: ключові поняття та правила нанесення

Щоб регулювати рух автомобілів та пішоходів застосовуються різноманітні технічні засоби, серед яких виділяється дорожня розмітка. Поряд із знаками, вона є основним способом, що показує правила руху транспортних засобів та людей. Пропонується дізнатися більше про розмітку на https://dor.in.ua/uk/dorozhnaya-kompanyya-dor-yua/.

Концепція

Сама назва говорить про те, що дорожня розмітка наноситься на поверхню полотна у вигляді певних символів. Це насамперед розмежувальні лінії для руху машин, смуги, що свідчать про можливість переходу для пішоходів, стрілки напрямку руху. Також у вигляді дорожньої розмітки можуть використовуватися уривчасті лінії, кола, зигзаги та інші види візуальної інформації, включаючи написи та цифри. Ще розмітка наноситься на певні елементи дорожньої інфраструктури.

Всі ці знаки і сама дорожня розмітка повністю відповідають вимогам правил дорожнього руху. Вона може використовуватися самостійно, або в поєднанні з дорожніми знаками, світлофорами, шлагбаумами, поліцейськими, що «лежать». Тому під час процесу розмітки варто врахувати й інші чинники. Пропонується встановлення дорожніх знаків на https://dor.in.ua/uk/vstanovlennya-dorozhnih-znakiv/ в комплексі з іншими процедурами.

Правила нанесення

Існує ціла низка особливостей, яким має відповідати подібна візуальна інформація. Можна замовити розмітку на https://dor.in.ua/uk/road-markings/, яку проведуть досвідчені фахівці, оснащені всім необхідним обладнанням.

Правила нанесення обумовлені ПДР, вони залежать від типу розмітки. Виділяють такі варіанти:

  1. Постійна частіше має білий колір та показує умови руху для пішоходів та транспортних засобів на конкретній ділянці дороги. Деякі типи символів використовують жовтий колір. Ці параметри також вказані у стандартах нанесення та використання розмітки. Крім фарби, можуть використовуватися пластикові матеріали з додаванням полімерних світлоповертаючих стрічок.
  2. Тимчасова розмітка встановлюється там, де умови руху змінені через певні обставини, наприклад, ремонт. Її також обов’язково дотримуватись, вона має перевагу перед постійною. Наноситься за допомогою оранжевої фарби, щоб виділити зміни.
  3. Вертикальна виробляється на бічних елементах дороги, використовується відповідна фарба як для постійної або тимчасової розмітки.

Дорожня розмітка наноситься на ділянки з твердим покриттям, вона повинна своєчасно оновлюватись або змінюватись з урахуванням умов руху на певній ділянці.