День Ангела – це особливе свято, день шанування небесного заступника людини, тобто. святого, ім’ям якого він був названий при хрещенні.
Нині це свято найчастіше називають іменинами. Щоб належним чином підготуватися до святкування Дня Ангела, слід дізнатися якнайбільше про традиції та звичаї, пов’язані з цим святом. Можна також подивитись привітання на https://gumoreska.in.ua/pryvitannya-z-dnem-angela/.
Особливості святкування
За старовинною традицією на День Ангела кожен християнин обов’язково має відвідати храм. У день свого поминання святий покровитель може молитися за тих людей, які були названі його ім’ям. Тому іменинник має піти в цей день на церковну службу і таким чином долучитися до божественної благодаті. У церкві можна присвятити себе духовному спілкуванню з небесним покровителем та обов’язково піднести молитви Господу. Вважається, що бажання, загадане цього дня, має здійснитися. Тільки воно має бути чистим та щирим.
У День Ангела за старих часів не належало влаштовувати рясні застілля з безліччю різносолів. Їжа має бути досить простою, адже мета збору близьких людей за столом – відчути духовну єдність. На святі на честь Дня Ангела головне частування за традицією – коровай. Саме в цьому звичаї витоки знайомої всім з дитинства пісеньки про коровай, яку прийнято співати у день народження. Крім короваю на стіл прийнято ставити пироги з різноманітними начинками, млинці, вареники тощо. Якщо день іменин випав на період посту, страви на столі мають бути винятково пісними.
Подарунки для іменинника мають відповідати релігійній тематиці свята. Наприклад, цього дня можна зробити імениннику один з наступних подарунків:
- Оригінальну підставку для зберігання ікон.
- Посуд для зберігання святої води.
- Вправно зроблені свічки ручної роботи.
- Духовна література.
Ікона, на якій зображено святого заступника, вважається найкращим подарунком у День Ангела. Якщо не вдалося знайти ікону із зображенням певного святого, можна подарувати ікону Усіх Святих.
Зараз у багатьох церковних лавах можна вибрати гарні листівки з вітанням із Днем Ангела. Текст привітання, який відповідає церковним канонам, у такій листівці вже написано. Залишається лише вписати ім’я адресата.
Згідно з традицією, прийнято дарувати у День Ангела букети польових квітів. Якщо святкування відбувається взимку, можна дарувати висушені букети чи зв’язки колосків.
Оставить коммент.