Упаковка вантажів: основні вимоги, важливі правила та корисні поради

Вантаж необхідно доставити до потрібної точки. Для цього існує транспортування, а для неї потрібна тара для транспортування. Вона відрізняється від споживчої — заводської упаковки, яку товар поміщає виробник. Споживча упаковка не здатна повноцінно захистити вантаж під час транспортування. І навіть скотч оптом не допоможе.

Вимоги

Транспортувальна тара повинна відповідати типу вантажу. Упаковка для рідин повинна бути герметичною, для сипучих вантажів перешкоджати розсипанню. Якщо вантаж повинен вентилюватись, треба передбачити вентиляційні отвори або використовувати паропроникні матеріали. Тендітні речі вимагають особливого поводження. Для небезпечних вантажів допускається лише спеціалізована сертифікована упаковка. Врахувати треба й умови транспортування: пору року, погоду, температурний режим усередині транспортного засобу, рівень вологості, якість дорожнього полотна.

Тара має бути в хорошому стані, без пошкоджень, слідів зношування. Дозволяється використовувати тільки чисті та сухі пакувальні матеріали.

Упаковка повинна захищати вантаж від пошкодження. І відповідати йому за розміром: не можна поміщати відправлення в надто велику або, навпаки, тісну упаковку.

Правила

Транспортувальна тара буває трьох типів:

  1. жорстка – виготовлена з дерева, металу, жорсткого пластику: ящики, піддони (паллети), лати, бочки, каністри;
  2. напівм’яка – із середньої жорсткості матеріалів: картонні коробки, м’які пластикові каністри;
  3. м’яка – плівка, тканина, мішки, пакети та подібна упаковка.

Найчастіше різні типи тари: спочатку вантаж упаковується в м’яку або напівм’яку, потім жорстку. Іноді достатньо комбінації споживчої тари та жорсткої транспортувальної. Часто вантаж у транспортувальній чи споживчій упаковці вантажиться на піддони і додатково обертається плівкою.

Вантаж упаковують повністю, щоб не вивалювався з тари. Упаковку можна скріпити скотчем (вигідніше замовити скотч на avipack.com.ua , особливо великими партіями), степлером, клеєм. Порожнечі між вантажем та тарою обов’язково треба заповнити! Для цього застосовують стрейч, пухирцеву плівку, пінопласт, насипні наповнювачі. Вантаж не повинен бовтатися всередині!

Поради

Деякі вантажі не вимагають упаковки: їх перевозять насипом або цистернами. Тара в цьому випадку буде марною витратою коштів.

Пакування краще промаркувати, щоб вантажники розуміли, що знаходиться всередині, куди і в якому порядку розвантажувати вантаж. Старого маркування на тарі бути не повинно, це зб’є з пантелику.

Крихкі товари краще розділити картонними перегородками, щоб вони не билися одне про одного. Також варто застосувати якомога більше наповнювача та плівки.